Rigó Csaba Balázs: „Érvényesül a piaci verseny Magyarországon”

Rigó Csaba Balázs: „Érvényesül a piaci verseny Magyarországon”

Budapest, 2025. november 10. – „A piaci verseny az egyes gazdasági ágazatok esetében a nyugat-európai gazdaságok hasonló adataihoz képest is érvényesül Magyarországon” – hangsúlyozta Rigó Csaba Balázs a Magyar Pénzügyi-Gazdasági Ellenőrök Egyesülete (MPGE) országos szakmai konferenciáján, Siófokon. A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnöke rámutatott: a közintézményeknek törekedniük kell arra, hogy számszerűen kimutassák a munkájuk társadalmi hasznosulását, hozzáadott értékét. Mint mondta: A GVH-ra fordított adóforintok többszörösen megtérülnek a nemzetgazdaság és a fogyasztók számára.

 

Tisztelt Címzettek!

A Gazdasági Versenyhivatal sajtóközleményét a csatolt dokumentumban olvashatják. A közlemény elérhető a GVH honlapján is:

https://www.gvh.hu/sajtoszoba/sajtokozlemenyek/2025-os-sajtokozlemenyek/rigo-csaba-balazs-ervenyesul-a-piaci-verseny-magyarorszagon

Amennyiben kérdésük van a közleménnyel kapcsolatban, a sajto@gvh.hu e-mail címen tehetik fel.

Tisztelettel,

HORVÁTH BÁLINT
KABINETFŐNÖK

Gazdasági Versenyhivatal
Kabinet

Teljes közlemény

Rigó Csaba Balázs: „Érvényesül a piaci verseny Magyarországon”

Fontosnak találod? Osszd meg, hogy mások is értesüljenek róla.

Iratkozz fel hírlevelünkre

Értesülj elsőként az adójogi változásokról, szakmai hírekről és közösségi eseményekről

Kapcsolódó hírek

Újdonságok

Változások az MKOE-nél!

Örömmel tájékoztatjuk, hogy csatlakozási folyamatunk megújult és digitalizálódott, valamint elkészült az új ÁSZF-ünk.

A változtatások 2026.06.12-én lépnek életbe.